חוקי התעבורה לרכבים חשמליים וקלנועיות

24 נובמבר 2020

תוכן העניינים

אחת השאלות השכיחות ביותר המופנות אלינו היא “מהם חוקי התעבורה של הקלנועית?”. כשאנחנו משיבים ללקוחות היקרים שלנו, הם לרוב מאד מופתעים, ולטובה. בעוד נהגים ברכבים פרטיים מלינים לא מעט על הנחיות, הגבלות, חוקים, דרישות ותנאי סף, דווקא אלו הנוהגים בקלנועית נהנים מנסיעה נעימה על דרך המלך. 

רגע לפני שנציג בפניכם את חוקי התעבורה המשמעותיים ביותר לנסיעה בקלנועית, תשמחו לדעת את הדברים הבאים:

  • נסיעה בקלנועית לא מחייבת אתכם ברישיון נהיגה 
  • נסיעה בקלנועית לא מותנית במעבר במבחן תיאוריה
  • הנסיעה בקלנועית מותרת לבני 16 ומעלה

אז מהם חוקי התעבורה שחשוב שגם אתם תכירו?

הקלנועית ככלי חשמלי, מקלה את חייהם של רבים הנמנים באוכלוסיית הגיל השלישי. אחת ההנחיות שחשוב להכיר היא שהנסיעה בקלנועית אפשרית, כל עוד הנהג כשיר גופנית ונפשית להפעילה בבטחה. בנוסף, יש להכיר היטב את אופן תפעול הקלנועית לפני שמתחילים בנסיעה ברכבי השכונה ואזור המגורים.

חוקים נוספים שחשוב שתכירו:

  • עם הקלנועית מותר לנהוג אך ורק על המדרכה. ירידה אל הכבישה מותרת כל עוד המטרה היא לחצות מכיוון אחד לאחר.
  • במידה והמדרכה צרה ולא ניתן לנסוע עליה עם הקלנועית מפאת גדולה, הנסיעה על הכביש מותרת. מיד כשתנאי הדרך יאפשרו זאת, עלו חזרה למדרכה.
  • כל עוד מדובר על כביש ברחבי קיבוץ או מושב, תוכלו לנהוג עליו עם הקלנועית 
  • הנסיעה בקלנועית מותרת לאדם אחד בלבד (בדגם יחיד) או לזוג אנשים (קלנועית זוגית)
  • המהירות המקסימלית לנסיעה בקלנועית היא 12 קמ”ש

“אם אני לא נדרש לעבור מבחן תיאורטי, איך אדע את חוקי התעבורה?”

הנסיעה בקלנועית מותאמת לנסיעה באזור המגורים שלכם. מנגנון ההפעלה של הקלנועית פשוט, תוך שהמהירות המקסימלית היא כ-12 קמ”ש. מבחן תיאוריה אינו רלוונטי מאחר ואינכם עתידים לנסוע על הכביש ובצירי תנועה מרכזיים. מאותה סיבה, הנסיעה בקלנועית אינה מותנית ברישיון נהיגה. גם אם מעולם נהגתם, תוכלו להתחדש בקלנועית ולצאת לדרך! אנו נשמח להציג בפניכם את כל החוקים הבסיסיים, זאת לטובת נסיעה בטוחה עבורכם ועבור אלו שאיתם תחלקו את הדרך.

עם “חשמלית ריידר” תוכלו לצאת לדרך בטוחה!

אנחנו לא רק מוכרים קלנועיות, אלא מציעים לכם הדרכה, ליווי והדגמה של הקלנועית. כל עוד אתם עתידים לרכוש קלנועית ראשונה, נדריך אתכם בצורה מלאה, נרחבת ויסודית באשר לחוקי התעבורה ודגשים לנסיעה בטוחה. אנו מאמינים כי חוויית נסיעה טובה הינה תוצר של שמירה על חוקים והיכרות מלאה איתם. נשקף בפניכם את כל ההנחיות, כך שתוכלו לצאת לדרך ופשוט ליהנות ממנה. 

אנו נשמח להגיע עד לפתח הבית שלכם ולבצע הדגמה של קלנועית. בהדגמה תוכלו להתנסות בעצמכם בנסיעה, לבחון את מידת התאמה של הקלנועית אליכם וגם נוכל להשיב לכם על שאלות אודות חוקי התעבורה. לפרטים נוספים ותיאום ביקור אצלכם בבית, פנו אלינו: 077-8052404

FacebookWhatsAppTwitterEmail

חייגו עכשיו

ייעוץ ראשוני

וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ דילוג לתוכן