שאלות ותשובות שכדאי לדעת בנושא קלנועית

24 נובמבר 2020

תוכן העניינים

 

נסיעה בכלי תחבורה קל כמו קלנועית יכולה להיות דרך מעולה להגיע ממקום למקום. באמצעות נסיעה בקלנועית אנחנו יכולים לחסוך לעצמנו הרבה מאוד זמן של חיפוש חניה ונסיעה בכבישים עמוסים מאוד ופקוקים. לפניכם מספר שאלות ותשובות שכדי להכיר בנושא קלנועית.

האם ניתן להתניע קלנועית ללא מפתח?

השאלה האם ניתן להתניע קלנועית ללא מפתח היא שאלה חשובה שהתשובה אליה ברוב המקרים היא לא. זה לא ממש משנה איך אנחנו מתניעים את כלי הרכב הזה עם מפתח או בלי מפתח – מה שחשוב הוא שבאמצעות נסיעה אתו אנחנו יכולים לחסוך לעצמנו זמן המתנה יקר – כי במקום לעמוד בפקקים אנחנו יכולים לנסוע בנוחות ובזמן שנוח לנו בלי לאחר.

האם לילדים ובני נוער מותר לנהוג עליה?

קלנועית מהווה כלי רכב נוח מאוד לתפעול. באופן עקרוני אין חוק האוסר על ילדים ובני נוער לנהוג בה – אך מומלץ מאוד לא לתת לילדים מתחת לגיל 15 לתפעל את כלי הרכב הזה לבד במיוחד בערים. בקיבוצים ובמושבים מקובל מאוד לראות ילדים ובני נוער נוהגים בקלנועית וזה פחות מסוכן מאשר נהיגה של ילדים ובני נוער בכלי רכב זה בעיר כי בקיבוצים ובמושבים אין תנועה ערה של כלי רכב. אם אנחנו כן נותנים לילדים או לבני נוער לרשות לנהוג בכלי רכב זה חשוב לוודא שהם שומרים על זהירות ולא נוהגים בפראות.

האם צריך רישיון נהיגה בתוקף בשביל לנהוג בה?

בשביל לנהוג בכלי רכב קל כמו קלנועית אין חובה ברישיון נהיגה, אולם כאשר נוהגים בכלי זה בכביש חשוב. יש לשמור על כללי הבטיחות בעת הנסיעה, להכיר את כל חוקי התנועה, כולל תמרורים ותקנות תנועה. המעמד של קלנועיות דומה מאוד למעמד של אופניים חשמליות – בשני המקרים אין חובה של רישיון נהיגה בשביל לנהוג בכלי רכב אלו. שני סוגי הכלים נוחים מאוד לתפעול ונוח מאוד לנסוע בהם נסיעות קצרות יחסית בתוך העיר או בסביבה הקרובה לבית. חשוב להיות מודעים לכך שכאשר נוסעים בכלי רכב אלו בכביש אנחנו חשופים יותר ממכוניות למקרים של תאונות – כי כלי רכב אלו קטנים יותר ובעלי הגנה קטנה יותר.

האם זה בטיחותי לנסוע בה?

התשובה לשאלה האם זה בטיחותי או לא לנסוע בקלנועית היא שאלה שהתשובה עליה היא – תלוי מי נוהג בכלי ואיך הוא נוהג בו. קלנועית יכולה להיות כלי רכב בטוח ואיכותי כאשר מקפידים לנסוע בו בזהירות המתבקשת. נהיגה פרועה בכל כלי רכב בכביש או בדרך מאופניים ועד רכב מהווה סכנה בכל מצב. כאשר אנחנו רוצים לנהוג ממקום למקום בעזרת קלנועית חשוב שנגלה משנה זהירות – כי כלי רכב זה חשוף יותר לסכנות בכביש מאשר מכונית בגלל שהוא קטן יותר ופחות ממוגן. כאשר מקפידים לנסוע לאט ובזהירות תוך שמירה על חוקי התנועה אז הנסיעה בקלנועית בטוחה ולא צריכה לסכן אותנו או את מי שנוסע אתנו באותו רגע.

FacebookWhatsAppTwitterEmail

חייגו עכשיו

ייעוץ ראשוני

וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ דילוג לתוכן