האם צריך רישיון נהיגה לקלנועית? ועוד שאלות נפוצות

26 נובמבר 2020

תוכן העניינים

הקלנועית, שעל פי ההגדרה נחשבת לכלי רכב חשמלי המונה שלושה או ארבעה גלגלים ומאפשר נסיעה בטוחה בטווח של 12 קמ”ש לשעה על פי החוק. אומנם הקלנועית מוכרת לנו עבור אוכלוסייה מבוגרת, אך חשוב להבין כי כיום רבים מבצעים בה שימוש לסידורים ונסיעות קצרות בתוך העיר,במושבים ובקיבוצים, וזאת כמובן בשל היתרונות הרבים שיש לקלנועית להציע.אז אספנו בפיניכם מספר שאלות שעולות הרבה וכמובן את התשובות. אז השאלה שהכי הרבה נשאלת:

האם צריך רשיון לקלנועית?

אז התשובה, למען הסרת כל צל של ספק – אין צורך ברישיון נהיגה לקלנועית. הנהיגה אינה דורשת באחזקת רישיון נהיגה או בלימוד כל שהוא, ולכן מדובר בפתרון נהדר לאנשים שאין בידם רישיון, או שהם או הרשויות לא חידשו להם את הרישיון מכל סיבה,ומעוגנת בחוק כפי שמובא בתקנות התעבורה.

האם מותר לנסוע על הכביש?

נהיגה בכביש כן מותרת רק במצבים ומקומות מיוחדים למשל:בקיבוצים ומושבים, בעיר במקומות בהן גודל המדרכה אינה מאפשרת נסיעה, אין מדרכה שניתן לנוע לצד הכביש, או שצריך לחצות א הכניש. לא ניתן לעלות או לרדת מהמדרכה בעת הנסיעה.

כמה אנשים מותר להסיע בקלנועית?

אפשר לנסוע בשניים – אם אינכם מעוניינים לנסוע לבדכם בקלנועית, תוכלו לרכוש קלנועית זוגית וליהנות מחוויית נסיעה משותפת עם בן או בת הזוג, נכדים, חברים, מטפלים או לאסוף חברים לבילוי משותף.

הקלנועית פועלת על בנזין?

הקלנועית שאנו משווקים איננה עובדת על בנזין , היא מצוידת במנוע חשמלי המהווה פתרון יעיל וירוק – מעבר לעניין היעילות של הקלנועית, מדובר על פתרון ירוק שאינו פוגע באיכות הסביבה וללא פליטת מזהמים.

צריך טסט לקלנועית?

אין צורך לעשות טסט לקלנועית , אך חשוב מאוד לשמור על הקלנועית במצב נסיעה תקין.

איך מתחזקים קלנועית?

התחזוקה קלה וזולה – קל מאוד לתחזק את הקלנועית, הן מבחינת הבלאי שלה והן מבחינת תחזוקה כללית. בנוסף, חלקי החילוף שלה זולים במיוחד והיא לא מרבה להיתקל עם השנים.

אפשר להעלות קלנועית לרכב או למטוס?

ניתן- ישנים מגוון גדלים וצורות לבחירה – ישנם סוגים שונים של קלנועיות, החל מקלנועיות זוגיות, קלנועיות קלות, קלנועית מתקפלת להעלאה לרכב או למטוס, עם שלושה או ארבעה גלגלים וכו’.

שיפור מצב הרוח 🙂

קלנועית מאפשרת לאנשים בגיל הזהב ליהנות משיפור מצב הרוח על ידי נסיעה מהנה שתוכל להוציא אותם מביתם. פעמים רבות, בשל קשיי הליכה ממושכת אנשים מסוימים מסתגרים בביתם, ולכן קלנועית תוכל להוציא אותם מביתם לשאוף אוויר, לבקר חברים, לבצע סידורים וקניות או סתם כדי ‘לעשות’ סיבוב בשכונה.

הקלנועיות מאפשרות לאנשים מבוגרים לזכות בעצמאות מבלי להיות תלויים בילדים, נכדים, מוניות, אוטובוסים וכו’.עם הקלנועית הם יוכלו לנסוע לחברים, לבית הקפה, לקניון, לקניות, לסידורים ולכל מקום שיחפצו. פשוט עצמאות לשמה.

מעוניינים להתקדם לעצמאות? ליהנות מהיתרונות הרבים של הקלנועית? חברת חשמלית ריידר מזמינה אתכם להדגמה בביתכם ללא התחייבות.

השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם >>>

FacebookWhatsAppTwitterEmail

חייגו עכשיו

ייעוץ ראשוני

וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ דילוג לתוכן