האם ניתן לשים כסא לילד בקלנועית?

24 נובמבר 2020

תוכן העניינים

 

בבקרים אנחנו צריכים להספיק לעשות הרבה מאוד דברים ובעיקר להספיק להתארגן לעבודה ולקחת את הילדים לגן ולבית הספר. אחת הדרכים לקצר את משך ההתארגנות שלנו בבוקר היא לבחור לקחת את הילדים למסגרת החינוכית שלהם באמצעות קלנועית במקום ברכב. נסיעה בקלנועית יכולה לקצר לנו משמעותית את זמן ההתארגנות בבקרים – כי בניגוד לרכב לא צריך לחפש לה חניה או לעמוד זמן רב בפקק תנועה כאשר משך כל הנסיעה בלי פקקים או רק 10 דקות אבל עם הפקק לוקח לנו חצי שעה להגיע.

השאלה האם ניתן לשים כיסא בטיחות לילד בקלנועית היא שאלה שחשוב לתת עליה את הדעת. בעקרון אין שום מניעה מלשים כיסא בטיחות בכלי רכב זה וכיסא הבטיחות ישמור על הילד בנסיעה כך שהוא לא ייפול מכלי הרכב. באמצעות כיסא בטיחות נוכל אנחנו והילדים שלנו ליהנות יותר מהנסיעה בבוקר לגן או לבית הספר.

האם בטוח לנסוע עם ילדים?

קלנועיות הן כלי רכב שבהחלט בטוח מאוד לנסוע בו עם ילדים. כאשר אנחנו נוסעים עם הילדים שלנו למקומות שונים אנחנו רוצים שהנסיעה תהיה בטוחה ואיכותית הנסיעה עצמה יכולה להיות הרבה יותר בטוחה כאשר אנחנו נוהגים באחריות ומקפידים לא לנסוע במהירות גבוה. כאשר נוסעים בכביש או בדרך חשוב מאוד גם לשמור על כל כללי התנועה ולא להפר אותם. חשוב גם בעת נסיעה בכלי רכב חשמלי כמו הקלנועית להקפיד לעצור בתמרורי עצור ותמרורי תן זכות קדימה. עוד חשוב לא לנסוע על המדרכה שמיועדת אך ורק להולכי רגל וחשוב להקפיד שהנסיעה עצמה תהיה עם מודעות למה שקורה בכביש.

 

האם לילדים מותר לנהוג בה?

לילדים אסור לנהוג על אף כלי רכב. אסור לילדים לנהוג בכלי רכב חשמליים כמו אופניים חשמליות או קלנועית.ישנם סוגים שונים של קלנועיות – סגורה, בימבה , מתקפלת ועוד (לפרטים על קלנועית מתקפלת שנכנסת בקלות לתא המטען) .החוק אוסר על ילדים מתחת לגיל 16 לנהוג בכלי רכב אלו וילד אשר נתפס נוהג בכלי מסוג זה לפני שמלאו לו 16 יקבל דוח ויצטרך לשלם קנס כספי. לא משנה אם אנחנו גרים ביישוב, קיבוץ או עיר אסור לנו לתת לילדים שלנו לנהוג בקלנועיות והעיקרון הזה חשוב מאוד. הקפדה על נסיעה בטוחה ועל גיל הנהג חשובה הן ברמה החינוכית והן ברמה הבטיחותית – חשוב להקפיד שהנסיעה תהיה בטוחה וילדים מתחת לגיל 16 לא מכירים את חוקי התנועה ואין להם יכולת תפיסה טובה מספיק במרחב בשביל להעריך את הנעשה בכביש או בדרך.

האם צריך ביטוח מיוחד לילדים שנוסעים בה?

כאשר אנחנו נוסעים עם כל כלי רכב כדאי לנו שיהיה לנו ביטוח הן לנוסעים והן לנהג. גם כאשר נוסעים בכלי שכזה כדאי שיהיה ביטוח ובמיוחד עם נוסעים בה עם ילדים. הנבואה ניתנה לשוטים – אך תאונות קורות והן ברוב המקרים לא צפויות. אם אנחנו רוצים להיות על הצד הבטוח ולוודא שגם במקרה של תאונה עם הקלנועית שלנו אנחנו והילדים שלנו נקבל מענה מתאים או פיצוי כספי אז אנחנו חייבים לדאוג לביטוח.

האם ניתן לנסוע בה גם בכבישים ראשיים ועמוסים?

ככלל כאשר משתמשים בכלי רכב כקלנועית לא כדאי לנסוע בכבישים ראשיים ועמוסים. היא כלי רכב איטי מאוד ולא ממוגן (בהשוואה למכוניות או לאופנועים ומשאיות). כאשר אנחנו נוסעים עם כלי רכב זה בכביש סואן ועמוס אנחנו לא מסכנים רק את עצמנו אלא מהווים מטרד והפרעה לכלל התנועה בכביש שהופכת להיות איטית יותר. מומלץ מאוד לנסוע רק קרוב לבית בדרכים וכבישים לא עמוסים או סואנים מאוד.

FacebookWhatsAppTwitterEmail

חייגו עכשיו

ייעוץ ראשוני

וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ דילוג לתוכן