רכישת קלנועית יד 2 – מה חשוב לדעת?

25 נובמבר 2020

תוכן העניינים

רכישת קלנועית היא אחד הצעדים שיקדמו אתכם לעצמאות בניידות, ללא כל תלות במזג אויר, תחבורה ציבורית, בפקקים או במצוקת החניה. הקלנועית תאפשר לכם להתנייד בקלות ממקום למקום בעיר, בקיבוץ או במושב ללא צורך ברשיון, טסט, ביטוח ודלק. רכישת קלנועית יד 2 יכולה להתבצע או מאנשים פרטיים, או מחברה מסודרת המוכרת גם קלנועיות חדשות ויד שניה לאחר שיפוץ מקיף וכולל אחריות לתקופה מסויימת.

איפה ניתן למצוא קלנועית יד 2?

ראשית, כדאי  לדעת שהשוק הפרטי מוצף בקלנועיות יד 2, אם זה בפורטלים שונים או בפייסבוק, אך חשוב לדעת להבדיל בין הדגמים השונים, משום שקיימים דגמים נחותים שנמכרים עקב איכות נמוכה, אך מנגד ישנם דגמים איכותיים יותר שנמכרים מסיבות לגיטימיות, כמו חוסר שימוש או שדרוג. דגמים נחותים יהיו באופן טבעי זולים יחסית, משום שהם מיוצרים לרוב בסין, איכות המוצר תהיה בהתאם ועלולה לגרור עלויות תיקונים לעיתים תכופות. בנוסף, לרוב קלנועיות אלה משווקות על ידי משווקים מזדמנים כאלה ואחרים אשר עלולים לסגור את העסק תוך זמן קצר, ולכן אין אפשרות לקבל שירות וחלקי חילוף לדגמים אלה. זוהי סיבה מספיק מוצדקת לבדוק שיש אבא ואימא ותיק ואמין לדגם אותו אנו רוצים לקנות, בין אם זו קלנועית חדשה ובין אם זו קלנועית יד 2.

החלקים בקלנועית שכדאי להכיר

  • החלקים עיקריים בקלנועית יד 2 שיש לבחון טרם הקניה הם הגיר, המנוע, הבקר והמצברים.
  • בדיקת הגיר – את הגיר ניתן לבדוק על ידי כך שנקשיב לו בזמן הנסיעה ונוודא שלא קיימים רעשים חריגים.
  • המנוע והבקר – את המנוע והבקר לא ניתן לבדוק באופן יסודי ללא מכשיר מקצועי, ולכן אם הקלנועית נוסעת ומגיבה טוב גם במצבים קשים כמו בעליה, סביר להניח שהם תקינים.
  • מצברים – את המצברים ניתן לבדוק על ידי נסיעה ארוכה ורצופה של שעה לפחות. בנוסף יש להסתכל על התאריך המוטבע עליהם. במידה והתאריך הוא יותר משנה וחצי יש לקחת בחשבון שיהיה עליכם להחליף את המצברים בחודשים הקרובים, מאחר ואורך החיים הממוצע של מצבר לקלנועית הוא שנתיים עד שנתיים וחצי.

מה העלות של קלנועית יד 2?

מבחינת המחירים מיד 2, הם יכולים להיות מאוד נמוכים וגם מאוד גבוהים – תלוי בדגם, בשנת היצור, בתוספות, ברמת השיפוץ (אם נעשה). אם הקלנועית נמכרת דרך חברה מסודרת, כמובן שהמחיר יכלול גם אחריות לתקופה מסוימת, לרוב בין שלושה לשישה חודשים.

ניתן לקבל הדגמה בביתכם ללא עלות – צרו קשר עם הנציגים שלנו ונשמח לעזור לכם.

FacebookWhatsAppTwitterEmail

חייגו עכשיו

ייעוץ ראשוני

וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ דילוג לתוכן