רכב תפעולי או קלנועית – כל מה שצריך לדעת

22 דצמבר 2020

תוכן העניינים

קלנועיות או רכבים תפעוליים מביאים לכם לא מעט מן היתרונות של ניידות בצורה בטוחה ונכונה בסביבה הקרובה. האם קלנועית מורשית לנוע על הכביש? מה נדרש על מנת לרכוש רכב תפעולי? 

במאמר שלפניכם נספק לכם את כל היתרונות של הרכב התפעולי ובמה הוא שונה לצורך העניין מנסיעת הקלנועית. כמו כן נדבר גם על תו התקן, מה נדרש לעשות בעת הרכישה והאם היא כדאית בסופו של דבר. 

מהם היתרונות של רכב תפעולי קלנועית או כל מה שביניהם?

זה יכול להיות רכב תפעולי, קלנועית או כל מה שביניהם ובכל זאת איך אתם בוחרים בצורה הטובה והבטוחה? לצורך העניין קלנועית תאפשר לכם לנסוע על הכביש ללא רשיון נהיגה או רשיון רכב ועומדת בתקנים הנדרשים. כמו כן היא לא מוגבתל לנסיעה רק בשטח תפעולי. 

בנוסף, בעת הרכישה אין צורך בנוכחות של עורך דין ועלות התחזוקה אף היא מביאה יתרון של 50 אחוז תחזוקה כאמור חסכון של 3 מצברים במקום 6. שלא כמו ברכב רגיל, קלנועית או הרכב התפעולי לא ידרש מכם רישיון, לא ידרש טסט והוא יחסוך גם בענייני הביטוח ועלותם. 

העומס המרבי ברכב התפעולי יגיע עד 250 ק”ג – מה שבהחלט יכול להכיל גם אנשים כבדי משקל אבל בו זמנית גם יותר מאדם אחד. במישור טווח הנסיעה יאפשר נסיעה עד 40 ק”מ והכול לצד מצברים חזקים ומושב נהיגה זוגי ונוח. 

איך בוחרים קלנועית? 

רכב תפעולי או קלנועית ידרשו מכם לבצע סקר שווקים מקיף היות ויש יצרנים ודגמים משתנים המאפשרים ומאלצים לבחור נכון. יש קלנועית קטנה ויש גדולה יותר, יש חד מושבי ויש דו מושבי, יש הכוללים ארגז אחסון ויש גם הגנה מהשמש או גשם. 

לכן כשמחפשים קלנועית חשוב מאוד להגדיר את מה שצריכים כאמור אילו צרכים חשובים? האם בכל מצב חייב לבחור תקציב יקר? במצבים מסוימים רצוי לרכוש מראש קלנועית שהיא לא גדולה מדי אבל גם לא קטנה- זה קריטי היות ואם בוחרים קלנועית שאינה מתאימה לגודל המתאים היא עלולה שלא לענות על הצרכים שלכם ולבזבז את כספכם וזמנכם לשווא. 

במצבים מסוימים בהם התקציב שלכם לא עונה על ההגדרה של כלי חדש, אפשר לבחור ולברור כלים תפעוליים או קלנועית יד שנייה. לעיתים כאשר העלות יקרה מדי אפשר בהחלט לרכוש קלנועית יד 2 ובתנאי כי היא תירכש במקום שמכיר ומאפשר מכירה רלוונטית ונטולת ליקויים. 

כמו כן במידה והחלטתם לרכוש קלנועית יד 2 ראוי גם כאן שלא לוותר ולחפש מוצר עם אחריות, שירות וחלקי חילוף זמינים. 

בסיכום דבר, לכאן או לכאן בין אם אתם בוחרים מוצר חדש או ישן חשוב ביותר לבחור את הדברים לאחר ששאלתם את כל השאלות הראויות, התיעצתם עם יודעי דבר בתחום והכי חשוב? הבנתם בגדול את יתרונות המוצר וסיועו לכם בטווח הארוך. 

FacebookWhatsAppTwitterEmail

חייגו עכשיו

ייעוץ ראשוני

וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ דילוג לתוכן