האם יש צופר בקלנועית?

24 נובמבר 2020

תוכן העניינים

האמצעי דרכו אנחנו מגיעים למקום למקום חשוב מאוד. לא לכולם יש רישיון נהיגה או יכולת לשלם על רכב משלהם. אנשים אחרים לא יכולים לנהוג בגלל סיבות בריאות או בגלל גיל מתקדם. עבור כל אותם אנשים פתרון התחבורה הכי הגיוני וטוב הוא לנסוע מרחקים קצרים בעזרת קלנועית. קלנועית היא כלי רכב שפועל על ידי מנוע חשמלי וניתן לנסוע אתך בתוך מושבים, קיבוצים או שכונות בהם התנועה לא מאוד סואנת בעיר. לרוב הקולנעיות יש צופר שמשמש אמצעי בטיחותי על מנת לסמן לנהגים ולמשתמשי הכביש האחרים שאנחנו נמצאים בדרך ושישמרו על הבטיחות שלנו וגם על הבטיחות שלהם.

כיצד היא בנויה

קלנועית בנויה לרוב ממתכות שונות, פלסטיק והיא פועלת בעזרת מנוע חשמלי. את המנוע צריך להטעין מדי לילה או כל כמה ימים על מנת שיהיה ניתן לנסוע בה לאורך זמן. חשוב מאוד לוודא שהנסיעה שלנו תהיה בטוחה לפי כללי התנועה וחוקי התנועה. הקלנועית בטוחה לנסיעה אך לא מומלץ לנסוע אתה בכבישים סאונים מאוד בהם יש תנועה ערה – כי מהירות הנסיעה שלה נמוכה יחסית דבר אשר עלול לפגוע ולהפריע לשאר כלי הרכב בכביש ואף לסכן אותנו.

למה היא משמשת

הקלנועית משמשת למעשה ככלי רכב העוזר לאנשים שקשה להם ללכת מרחקים קצרים יחסית. ישנם אנשים שבגלל סיבות שונות כמו גיל מתקדם, נכות בגפיים, התאוששות ממחלות שונות כמו סרטן או מחלות לב וגם סיבות של פציעות בגפיים או בגב מתקשים ללכת גם מאה או חמישים מטר ברגל. באמצעות כלי רכב זה הם יכולים להסתדר בקלות ולהיות עצמאיים ולהתנייד מרחקים של כמה מאות מטרים או כמה קילומטרים בודדים בלבד על מנת שיהיה להם קל יותר להגיע לכל מקום אליו הם רוצים להגיע. השימוש בכלי רכב קל מסוג זה נפוץ מאוד ביישובים כפריים כמו קיבוצים, פרברים של ערים, מושבים וכפרים בהם אין הרבה מאוד תנועה ערה כל כלי רכב וגם הרדיוס של היישוב עצמו קטן – כך שכל להסתדר בעזרתה בקלות ולהגיע לכל מקום בו.

האם היא יכולה לסייע לכם

אם אתם מרגישים שקשה להם ללכת מרחקים גדולים (או קצרים הרי הכול יחסי) אתם לא צריכים לסבול ולהיאבק עם הקושי שלכם. קנייה של כלי רכב חשמלי קל כמו הקלנוע תוכל לסייע לכם להגיע לכל מקום ביתר קלות. באמצעות כלי רכב זה יכול להיות פשוט להגיע למקומות כמו מרפאה של קופת חולים, הסופר השכונתי, סניף דואר, בנק, המועצה המקומית או בתים של קרובי משפחה וחברים. הבחירה לקחת אחריות על הקושי שלנו ללכת ולרכוש כלי רכב מסוג זה יכולה לשדרג לאין שיעור את איכות החיים שלנו ולשפר את החיים שלנו מאוד.

האם היא בטוחה לנסיעה

אנשים רבים חוששים לנסוע בעזרת קלנועית מחשש שכלי ממונע זה לא בטיחותי מספיק. הבטיחות של כלי רכב זה גבוה במידה ומשתמשים בו בהיגיון סביר וזהירות.לא מומלץ למשל לעלות על כביש מהיר.גם במזג אוויר סוער לא כדאי לנסוע על כלי רכב זה גם כי נירטב וגם הנסיעה עצמה תהיה ברמת בטיחות נמוכה יחסית. הנסיעה יכולה להיות בטוחה וכיפית כאשר נוסעים איתה לאט ומקפידים במהלך הנסיעה להישמע להוראות הדרך ולתמרורים כמו למשל לא להתפרץ לצומת או לא לתת זכות קדימה.

FacebookWhatsAppTwitterEmail

חייגו עכשיו

ייעוץ ראשוני

וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ דילוג לתוכן