האם צריך לעשות ביטוח לקלנועית?

24 נובמבר 2020

תוכן העניינים

 

בחיים תמיד טוב להיות בטוחים ולא לקחת סיכונים, בדיוק בגלל הסיבה הזאת חשוב לעשות ביטוח לכל כלי רכב שאנחנו נוהגים בו. לפי החוק זה חובה לעשות ביטוח לכל כלי רכב שנוהגים בו. כאשר אנחנו נוהגים או נוסעים בכלי רכב כמו אופניים, אופניים חשמליות או קלנועית אנחנו נוטים לשכוח את החשיבות של הביטוח ואנחנו לא מבטחים לא את הכלי ולא את מי שנוסע בו. הטבע של תאונות הוא שהן לא צפויות וקשה לדעת מתי הן יקרו. במקרה בו קורית לנו תאונה לא נוכל לצפות זאת מראש. בעת נסיעה בקלנועית יכולה בהחלט לקרות לנו חס וחלילה תאונה ובשביל שנוכל להתמודד אתה יותר טוב מבחינה כספית ובריאותית חשוב שיהיה לנו ביטוח לקלנועית.

איזה סוג ביטוח צריך לעשות לקלנועית?

כאשר אנחנו נוהגים ברכב אנחנו עושים לו ביטוח חובה וביטוח צד ג’. השאלה היא איזה סוג ביטוח אפשר לעשות לכלי רכב כמו קלנועית? כאשר אנחנו רוצים לעשות ביטוח לקלנועית שלנו כדאי לנו לעשות ביטוח נגד נזיקין וגם ביטוח רכוש. אנחנו יכולים לעשות לכלי רכב כמו קלנועית גם ביטוח צד ג’. מומלץ מאוד להתייעץ עם סוכן ביטוח מומחה איזה סוג ביטוח הכי כדאי לנו לעשות ולפי מה שהוא יגיד לנו לבטח את כלי ואת עצמנו כנהגים שלו.

האם ניתן לעשות לה ביטוח גם בלי רישיון נהיגה?

בניגוד למכוניות או כלי רכב אחרים שבשביל לעשות להם ביטוח חובה שיהיה לנהג שמבטחים רישיון נהיגה, כאשר עושים ביטוח קלנועית אין חובה שלנהג יהיה רישיון נהיגה. ניתן לעשות ביטוח לכלי רכב מסוג קלנועית או אופניים חשמליות גם אם לנהג אין רישיון נהיגה – אך לרוב ניתן לעשות את הביטוח רק מגיל 18 ומעלה. לילדים או לבני נוער לא ניתן לעשות ביטוח ולכן גם פחות כדאי לתת להם לנהוג בכלי רכב אלו – מה גם שהחוק אוסר עליהם לנהוג בהם.

למה חשוב לעשות לה ביטוח צד ג’?

ברגע שיש לנו קלנועית ואנחנו נוסעים בה זוהי החובה שלנו לבטח אותה כולל לעשות לה ביטוח צד ג’. ביטוח צד ג’ לכלי רכב כמו קלנועית הוא צעד חשוב כי הוא יכול להגן עלינו מפני תביעות במקרה ובו נהיה מעורבים בתאונת דרכים עם כלי רכב אחרים או עם הולכי רגל. קלנועית היא אמנם כלי רכב לא מאוד חזק אך היא עדיין יכולה לגרום נזק רב להולכי רגל ומשתמשי דרך אחרים. עם הנושא של בטיחות לא משחקים וחשוב לא לזלזל בבטיחות האישית שלנו או של האנשים האחרים שמשתמשים ביחד אתנו בכביש או בדרך ופשוט לעשות ביטוח צד ג’ לקלנועית שלנו.

האם ניתן לעשות לה ביטוח בכל גיל וגם בגיל השלישי?

אנשים רבים בוחרים להתחיל לנסוע בקלנועית כאשר הם מגיעים לגיל השלישי. אין הגבלה על גיל בו ניתן לעשות ביטוח לנהג שנוהג בכלי רכב כמו קלנועית ובהחלט ניתן לבטח נהגים בני הגיל השלישי שעושים שימוש בכלי רכב זה. ההגבלה על גיל הנהג אותו מבטחים היא הגבלת מינימום – מותר לעשות ביטוח מגיל 18 לרוב (חוץ ממקרים בהם ניתן על פי חוק להוציא לכלי רכב מסוימים רישיון לפני גיל זה כמו למשל טרקטור). חשוב להקפיד שנעשה לעצמנו ביטוח כאשר אנחנו נוהגים על כל כלי רכב כי זוהי ההשקעה בבטיחות האישית שלנו ובאופן שבו נוכל להגן על עצמנו בפני תביעות נזיקין במקרה שנהיה מעורבים חס וחלילה בתאונה.

FacebookWhatsAppTwitterEmail

חייגו עכשיו

ייעוץ ראשוני

וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ דילוג לתוכן