עצמאות בטוחה: פתרון התניידות לגיל הזהב

24 נובמבר 2020

תוכן העניינים

שמירה על איכות החיים בגיל הזהב

הראשונים שנהנים מקלנועית הם אנשים המגיעים לגיל הזהב. בגיל זה הצרכים שלהם משתנים פלאים והם מעוניינים לשמור על איכות חיים בדרך הנוחה ביותר. זאת אנו רואים במגוון תחומים לדוגמה, רבים בגיל זה משדרגים את הנכס שלהם, טסים לחו"ל, מרבים לבקר את הנכדים, עוברים לדיור מוגן ודואגים לחיות את חייהם בשלווה ורוגע. אם כך, באופן טבעי אנשים רוצים גם לשפר את חייהם ולהתנייד בקלות ממקום למקום, כך שקלנועית היא עוד פרמטר בשיפור איכות החיים.

 

הכנו עבורכם מידע שימושי טרם רכישת קלנועית

היכן מותר לנסוע בקלנועית?

על פי החוק מותר לנסוע בקלנועית רק על המדרכה ולא על הכביש, אך קיימים מקרים חריגים בהם מותר לנסוע על מדרכה כמו – בקיבוצים ומושבים פתוחים, במקרה ואין מדרכה במקום, במקרה ולא ניתן לנסוע על המדרכה בשל מכשולים או צפיפות וכו'.

כמה אנשים מורשים לנסוע בקלנועית?

ישנם סוגים שונים של קלנועיות, חלקן מיועדות לנוסע אחד בודד, אך ניתן למצוא קלנועית זוגית המיועדת לשני נוסעים.

עד כמה קמ"ש ניתן לנסוע עם קלנועית?

בקלנועית מותר לנסוע עד 12 קמ"ש.

האם יש צורך לבטח קלנועית?

בישראל לא חלה חובה לבטח קלנועית בביטוח חובה, אולם חשוב להבין כי יש מספר לא מבוטל את פגיעות בהולכי רגל, אופניים, פגיעות ברכוש וכו'. ביטוח החובה אינו יקר יחסית ועולה סביב ה- 400 ₪. הרכיב העיקרי והיקר של הביטוח הוא – כיסוי מפני גניבות. כלי רכב זה 'מבוקש' בקרב גנבים, ולכן מומלץ לבטחו בביטוח מפני גניבות.

האם יש צורך ברישיון נהיגה?

אין צורך באחזקת רישיון רכב או רישיון נהיגה על קלנועית, כמו גם אין צורך בהדרכה או לימוד נהיגה. הנסיעה מותרת עליה מגיל 16 בלבד.

כמה אנשים מורשים לנסוע בקלנועית?

ישנם סוגים שונים של קלנועיות,סגורות, מתקפלות, בעלות 3 או 4 גלגלים, חלקן מיועדות לנוסע אחד בודד, אך ניתן למצוא קלנועית זוגית המיועדת לשני נוסעים.

 

FacebookWhatsAppTwitterEmail
חיוג לחשמלית ריידר יבואן קלנועיות
חייגו עכשיו
ייעוץ ראשוני עבור קלנועית
ייעוץ ראשוני
קלנועית חשמלית ריידר בוואצאפ
וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ דילוג לתוכן