איך לתחזק קלנועית בצורה נכונה?

24 נובמבר 2020

תוכן העניינים

גם אתם רוצים להמשיך וליהנות מהקלנועית שלכם? המילה "תחזוקה" יכולה להישמע מעט מאיימת, כזו המרמזת על הצורך שלכם לטפל בה ולהשקיע בה אלפי שקלים בשנה. תחזוקה של קלנועית לא דומה לתחזוקה של רכב פרטי – לא בטיפולים הנדרשים ולא בהיקף ההשקעה הכספית.  

מדוע כדאי להשקיע בתחזוקת הקלנועית?

  • קלנועית מתוחזקת נעימה יותר לשימוש
  • מתחזקים כעת, מונעים תקלות בעתיד
  • התחזוקה משמרת את ערך הקלנועית
  • תרצו למכור אותה בעתיד לטובת שדרוג? יהיה לכם דגם אטרקטיבי להציע למכירה

לפניכם, כמה טיפים לתחזוקת הקלנועית שישמרו אותה ואת חוויית הנסיעה הנפלאה שלכם!

ראשית, מהי תוחלת החיים של הקלנועית?

תוחלת החיים הממוצעת של קלנועית היא בין 15-18 שנים. כשמדברים על תחזוקה, מדברים בעיקר על מיצוי הפוטנציאל המגולם בה. במילים אחרות: ככל שהיא תיהנה מתחזוקה גבוהה יותר, כך היא תוכל לשרת אתכם ליותר שנים. תמיד תוכלו לשדרג את הדגם הקיים שלכם, אך כל עוד הקלנועית מתפקדת ועונה על הצרכים שלכם, שדרוגים אינם נחוצים ובטח שלא הכרחיים. 

התחזוקה החשובה ביותר: בדיקה שנתית

פעם אחת בשנה, הייתם מגיעים עם הרכב הפרטי שלכם למוסך לטובת טסט. הבדיקה השנתית אמנם לא הייתה נתונה לבחירתכם, אך היא שיקפה בפניכם האם הרכב שלכם בטוח לעלות על הכביש. עם הקלנועית אינכם מחויבים לבדיקה שכזו, אך מומלץ מאד לבצע אותה. במקרה הטוב – תקבלו את האישור כי הקלנועית תקינה. במקרה הפחות טוב? יאתרו את החלקים הזקוקים להחלפה, כך שתוכלו להחליפם ולשוב ליהנות מחוויית נסיעה מצוינת. 

ניקוי הקלנועית כחלק מתחזוקה שוטפת

ברוב ימות השנה, תנהגו בקלנועית כשהיא חשופה. כלומר, ללא כיסוי הגשם. מטבע הדברים, אבק ולכלוכים אחרים יחדרו אל האזור הפנימי של הקלנועית, בין היתר אל מושב הנהג וההגה. ההמלצה אליכם היא לשטוף אותה חיצונית ופנימית אחת לשבוע. מעבר לכך שהניקוי הפנימי והשטיפה החיצונית משמרים את הנראות האסתטית האטרקטיבית, הם גם תורמים לנסיעה נעימה יותר. 

הקלנועית מאוחסנת במרפסת או מחוץ לבית? כסו אותה!

בהקשר זה, חשוב להדגיש כי במידה והקלנועית מאוחסנת מחוץ לבית הפרטי שלכם או במרפסת השמש, יש לכסות אותה. המוטיבציה היא גם להימנע ממי גשמים שעלולים לחדור לחלקה הפנימי, וגם למנוע הצטברות של אבק ולכלוך (יום אחד של אובך לגמרי מספיק) . כשהקלנועית מכוסה, הצורך שלכם בניקוי ובשטיפה פוחת. 

הטענת הקלנועית בהתאם להמלצות היצרן

הקלנועית חשמלית, מה שחוסך לכם בכל שנה אלפי שקלים על הוצאות דלק! בכדי שתוכלו לצאת איתה לסידורים ולפגוש מכרים, אתם נדרשים להטעין אותה. דעו כי טעינת יתר לא מטיבה עמה (כמו שרבים נוטים לחשוב), אלא דווקא פוגעת בה. ההמלצה היא להטעין את הסוללה רק לאחר שהיא מתרוקנת לחלוטין, לא לפני.

מעוניינים לקבל טיפים נוספים אודות תחזוקת הקלנועית? אנחנו ב"חשמלית ריידר" נשמח להשיב לכם על כל השאלות! 077-8052404

FacebookWhatsAppTwitterEmail
חיוג לחשמלית ריידר יבואן קלנועיות
חייגו עכשיו
ייעוץ ראשוני עבור קלנועית
ייעוץ ראשוני
קלנועית חשמלית ריידר בוואצאפ
וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ דילוג לתוכן