איך לבחור קלנועית חשמלית?

26 נובמבר 2020

תוכן העניינים

קלנועית הוא כלי רכב חשמלי, שנועד להקל על התניידות של אנשים שתנועתם מוגבלת או כתחליף כלכלי יותר לרכב הפועל על דלק. מכאן, ברורה החשיבות של הצטיידות בקלנועית עבור לא מעט אוכלוסיות. חשוב להדגיש שיש כיום מגוון רחב של קלנועיות, כך שבחירה של קלנועית מומלצת, המתאימה לצרכים במידה הרבה ביותר, אינה מובנת מאליה. ריכזנו עבורכם מספר המלצות ונקודות להתייחסות בעת בחירת קלנועית לרכישה.

התאמת הקלנועית לצרכים האישיים שלכם

כאשר בוחנים דגם של קלנועית למכירה, חשוב להתבונן על מספר פרמטרים ביחס אליו. זה מתחיל עם הגודל, שמהווה פרמטר משפיע הן על אפשרות השימוש בקלנועית והן על מחירה. ניתן למצוא קלנועית קלה ומתפרקת, שמתאימה לנוסע אחד, קלנועית בגודל בינוני וכן קלנועית זוגית, המציעה לרוב גם מפרט טכני עשיר יותר. הבחירה צריכה להיעשות גם על פי תנאי הנסיעה המצופים – יש קלנועיות שלא מאפשרות כניסה למבנים או מעבר בסמטאות צרות, כך שמומלץ לחשוב כבר במעמד הבחירה על המסלולים האפשריים של הקלנועית.
פרמטר נוסף שצריך להילקח בחשבון בעת בחירת קלנועית הוא המהירות: בנסיעות עירוניות מומלץ לבחור בקלנועיות בעלות מהירות של 10 קילומטרים לשעה לפחות, בעוד שבתנאים אחרים (נסיעות במושב) אפשר להסתפק במהירויות קטנות יותר. יש להתבונן על טווח הנסיעה של הקלנועית, משקל הנשיאה, כושר הטיפוס ועוד.

ההיבט הכלכלי של הקלנועית

רכישה של קלנועית עשויה להגיע לסכומי כסף נכבדים, כך שצריך להשקיע בבחירה מחשבה לא מבוטלת. המציאות מראה כי טווח המחירים של קלנועיות רחב, ולכן מומלץ להגדיר מראש תקציב, ולראות אילו קלנועיות יכולות לעמוד בו. אופציה אחרת היא לרכוש קלנועית יד 2, המגלמת חיסכון אפשרי של עשרות אחוזים, כשיש גורמים שאף משכירים קלנועיות לפרקי זמן מוגדרים.

מכיוון שלעיתים ניתן סבסוד חלקי או מלא לרכישת קלנועית, על ידי גורמים שונים (משרד הביטחון, למשל), רצוי לברר גם את נקודה הזו.

FacebookWhatsAppTwitterEmail

חייגו עכשיו

ייעוץ ראשוני

וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ דילוג לתוכן