התניידות במושבים וקיבוצים – הרכב שנולד לישובים קטנים

10 יולי 2023

תוכן העניינים

מושבים וקיבוצים מספקים אורח חיים נעים יותר – יציאה מקצב העיר המסחרר והורדת הילוך בין שבילים צרים, בתים ציוריים ונופים ירוקים.

אבל מה עושים כשלא יכולים או לא רוצים ללכת ברגל? לוקחים קלנועית!

מתי צריך קלנועית בקיבוץ או במושב?

קלנועית נולדה בתור כלי רכב לבני ובנות גיל הזהב שחיים בקיבוצים, אשר לחלקם קצת יותר קשה ללכת ברגל – גם אם מדובר על מרחקים קצרים יחסית.

היא כלי רכב קל ופשוט להפעלה, שאפשר לנהוג בו גם בלי רישיון נהיגה, מאפשר נסיעה נוחה ובטוחה בין השבילים הצרים בקיבוצים במהירות נמוכה כך שאין סכנה גם להולכי רגל.

אך עם השנים קלנועית הפכה לכלי רכב שמשרת אוכלוסיות מגוונות ולא רק את בני ובנות גיל הזהב.

בעלי תפקידים שצריכים לנוע בתדירות גבוהה מקצה לקצה של הקיבוץ עם כלי עבודה כבדים וגם בעלי מוגבלויות שאינם בהכרח בני גיל הזהב, נעזרים בקלנועית כדי להגיע בקלות ממקום למקום באופן עצמאי.

קלנועית מביאה איתה יתרונות נוספים על פני דרכים אחרות לנוע בקיבוץ או במושב, כי זהו כלי רכב חשמלי שאינו פולט רעלים לאוויר ולכן הוא מסייע בשמירה על איכות האוויר בישובי הכפר הפסטורליים.

בתור כלי רכב קטן יחסית, קל לנסוע איתו בשבילים צרים בין הבתים, בלי לגרום להפרעה ורעש והוא גם איטי מספיק כדי לשמור על רמה גבוהה של בטיחות ולאפשר לילדי הקיבוץ והמושב לרוץ בין השבילים ללא חשש.

יתרונות נוספים של קלנועיות במושבים וקיבוצים

  • חיסכון – כידוע – עלויות של רכב מונע בחשמל לעומת רכב המונע על ידי דיזל או דלק הן נמוכות משמעותית. לכן כאשר מחזיקים קלנועיות לשימוש תפעולי ברחבי היישוב, היא חוסכת סכומים משמעותיים על הנעה ותדלוק, כמו גם על תחזוקה.
  • עלויות ביטוח – עלויות ביטוח נמוכות מאוד בהשוואה לכלי רכב אחרים ולכן במצטבר – קלנועית עולה לכם הרבה פחות.
  • עלויות ראשוניות – עלות ראשונית של קלנועית נמוכה לעומת כל כלי רכב אחר ולכן כבר עם רכישת הרכב יש חיסכון משמעותי.
    כל אחד יכול לנהוג – לא צריך רישיון נהיגה כדי לנסוע בקלנועית וגיל הנסיעה המותר הוא 16! לכן אפילו בני נוער יכולים לבצע עבודות שונות על קלנועית, עם הדרכה מינימלית ופשוטה לפני נסיעה ראשונה.
  • חניה – קלנועית לא זקוקה למקומות חניה גדולים. ניתן להחנות אותה אפילו בחצר הבית או בצד השביל כי היא לא תופסת מקום. גם הנראות שלה משתלבת היטב בסביבה הכפרית ולכן קל ונוח לאחסן אותה בכל מקום – אפילו בתוך המבנה.
  • מגוון דגמים – קלנועיות מגיעות בדגמים שונים, המתאימים ליחיד, או לזוג. יש קלנועית מתקפלת ויש גם קלנועית תפעולית, המיועדת מראש לצרכי עבודה. לכן אפשר בקלות למצוא את הדגם האידיאלי לכל צורך.

חברת חשמלית ריידר מספקת מגוון דגמי קלנועיות איכותיות ובטיחותיות, עם עמידה בתקנים המחמירים בעולם. צרו קשר להתאמה מדויקת של הרכב שאתם מחפשים.

FacebookWhatsAppTwitterEmail
חיוג לחשמלית ריידר יבואן קלנועיות
חייגו עכשיו
ייעוץ ראשוני עבור קלנועית
ייעוץ ראשוני
קלנועית חשמלית ריידר בוואצאפ
וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ דילוג לתוכן