עצמאות בטוחה: פתרון התניידות לגיל הזהב

עצמאות בטוחה: פתרון התניידות לגיל הזהב

שמירה על איכות החיים בגיל הזהב

הראשונים שנהנים מקלנועית הם אנשים המגיעים לגיל הזהב. בגיל זה הצרכים שלהם משתנים פלאים והם מעוניינים לשמור על איכות חיים בדרך הנוחה ביותר. זאת אנו רואים במגוון תחומים לדוגמה, רבים בגיל זה משדרגים את הנכס שלהם, טסים לחו"ל, מרבים לבקר את הנכדים, עוברים לדיור מוגן ודואגים לחיות את חייהם בשלווה ורוגע. אם כך, באופן טבעי אנשים רוצים גם לשפר את חייהם ולהתנייד בקלות ממקום למקום, כך שקלנועית היא עוד פרמטר בשיפור איכות החיים.

כדאי לדעת: הכנו עבורכם מידע שימושי טרם רכישת קלנועית

היכן מותר לנסוע בקלנועית?

על פי החוק מותר לנסוע בקלנועית רק על המדרכה ולא על הכביש, אך קיימים מקרים חריגים בהם מותר לנסוע על מדרכה כמו – בקיבוצים ומושבים פתוחים, במקרה ואין מדרכה במקום, במקרה ולא ניתן לנסוע על המדרכה בשל מכשולים או צפיפות וכו'.

כמה אנשים מורשים לנסוע בקלנועית?

ישנם סוגים שונים של קלנועיות, חלקן מיועדות לנוסע אחד בודד, אך ניתן למצוא קלנועית זוגית המיועדת לשני נוסעים.

עד כמה קמ"ש ניתן לנסוע עם קלנועית?

בקולנועית מותר לנסוע עד 12 קמ"ש.

האם יש צורך לבטח קלנועית?

בישראל לא חלה חובה לבטח קלנועית בביטוח חובה, אולם חשוב להבין כי יש מספר לא מבוטל את פגיעות בהולכי רגל, אופניים, פגיעות ברכוש וכו'. ביטוח החובה אינו יקר יחסית ועולה סביב ה- 400 ₪. הרכיב העיקרי והיקר של הביטוח הוא – כיסוי מפני גניבות. כלי רכב זה 'מבוקש' בקרב גנבים, ולכן מומלץ לבטחו בביטוח מפני גניבות.

האם יש צורך ברישיון נהיגה?

אין צורך באחזקת רישיון רכב או רישיון נהיגה על קלנועית, כמו גם אין צורך בהדרכה או לימוד נהיגה. הנסיעה מותרת עליה מגיל 16 בלבד.

כמה אנשים מורשים לנסוע בקלנועית?

ישנם סוגים שונים של קלנועיות, חלקן מיועדות לנוסע אחד בודד, אך ניתן למצוא קלנועית זוגית המיועדת לשני נוסעים.

ליעוץ או הדגמה חינם בביתכם השאירו פרטים:

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

מקורות מימון לרכישת קלנועית חדשה

החלטתם ובצדק, שאתם זקוקים לקלנועית. לפני שתלכו לחנות, ותשלפו את כרטיס האשראי, תחשבו על הנקודה הבאה: מי בדרך כלל זקוק למכשירי תנועה מסוג זה? אנשים בעלי מוגבלות תנועה נכון? אז למרבה המזל, אזרח שחי במדינה סוציאלית, המעניקה זכויות מיוחדות לסיוע למי שנזקק, ברוב המקרים, תתן מענה בצורת מימון או מענק, לרכישת קלנועית, שווה מאד לבדוק!

קרא עוד »
דילוג לתוכן